Informacje o Sosnowcu i okolicy

Aqua Park w Dąbrowie Górniczej

Aqua Park w Dąbrowie Górniczej

Gru 16, 2012

AquaPark „Nemo – Wodny Świat” w Dąbrowie Górniczej to rewelacyjne miejsce, zwłaszcza na rodzinny wypoczynek. Został urządzony w taki sposób, by zapewnić atrakcje dla gości we wszystkich kategoriach wiekowych. AquaPark należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Nie jest to obiekt tego typu, który proponuje Bułgaria noclegi oferująca w czarnomorskich miejscowościach, ale zapewni moc zabawy dla całej rodziny.

Składa się on z kompleksu różnorodnych basenów- jest tutaj basen sportowy o olimpijskich wymiarach, brodzik dla dzieci, 3 zjeżdżalnie, jacuzzi, miejsce dla masażu wodnego i podwodnego, basen sezonowy i całoroczny. Do dyspozycji odwiedzających jest także grota solna, sauny, siłownia. Można skorzystać z saun, takich jak: fińska, aromatyczna, sucha, parowa, Domek Alpejski, Sanarium oraz wypoczywalnia – Tepidarium z podgrzewanymi kamiennymi leżankami. Oprócz tego na terenie Świata Saun znajduje się: jacuzzi, wypływowy basen schładzający, grota z wodospadem, natryski oziębiające oraz gabinet masażu.

Warto tu wpaść choć na pół dnia, chociażby podążając na wakacje w Zakopanem, żeby zrobić sobie przerwę w podróży i się zrelaksować.

Grota Solna to miejsce, w którym panuje specyficzny mikroklimat. Powietrze nasycone jodem, potasem, wapniem oraz magnezem, zbawiennie wpływa na drogi oddechowe. Poza tym można tu się zrelaksować, wyciszyć i uspokoić.
Regularne wizyty w Grocie Solnej pomagają na choroby płuc i oskrzeli, schorzenia sercowe, schorzenia przewodu pokarmowego, schorzenia dermatologiczne, dysfunkcje wegetatywnego układu nerwowego, alergie i uczulenia, a także leczenie nerwicy i stanów lękowych.
Na terenie Aqua Parku znajduje się również restauracja, pub i kręgielnia.