Informacje o Sosnowcu i okolicy

Biegam bo Lubię w Sosnowcu

Biegam bo Lubię w Sosnowcu

Kwi 15, 2013

W minioną sobotę (23 marca 2013r.) odbyło się otwarcie sezonu biegowego w ramach akcji Biegam bo Lubię w Sosnowcu, które zorganizowała Fundacja Restytucja. Było to pierwsze historyczne spotkanie w ramach tego przedsięwzięcia.

W ten wiosenny słoneczny pranek nawet warunki pogodowe nie przeszkodziły biegaczom w przybyciu na trening. Temperatura – 10 stopni, silny zimny wiatr, a i tak 17 biegaczy w tym 4 biegaczki pojawiły się na stadionie przy ul. Mireckiego. Wśród biegaczy byli również członkowie amatorskiej grupy biegowej Harpagan Sosnowiec. Czapki, szaliki, kominiarki, rękawiczki, chusty na twarz, ciepłe bluzy czy kurtki, długie spodnie czy legginsy tak się ubrali biegacze aby móc wspólnie potrenować.
—–
Jeśli planujesz wypoczynek pod hasłem Chorwacja wczasy koniecznie kliknij na powyższy link i sprawdź nasze oferty zakwaterowania.

Bułgaria nieruchomości to interesujące oferty sprzedaży mieszkań i domów zlokalizowanych w ciekawych miejscowościach Bułgarii!
—–
Trening rozpoczął się od słowa wstępu na temat akcji BbL a następnie trener Daniel przedstawił założenia pierwszego treningu. W ramach zajęć biegacze zapoznali się z prawidłową rozgrzewką przed biegiem, następnie każdy z uczestników biegając ustalał swoje tępo, które odpowiada biegowi spokojnemu na podstawie tętna. Ostatnim elementem treningu były ćwiczenia wzmacniające nogi oraz tułów jak również rozgrzewka. Właśnie ten ostatni element zajęć rozbawił najbardziej grupę. Śmieszne pomyłki w czasie wykonywanie ćwiczeń czy poziom rozciągnięcia kobiet, były niczym gimnastyczki sportowe.
Pierwszy trening BbL w Sosnowcu zgromadził osoby, które już biegają oraz biegaczy, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy mogli liczyć na profesjonalną opiekę trenera oraz słowa zachęty od biegaczy z grupy Harpagan Sosnowiec.

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z bieganiem ZAPRASZAMY!!!!!!

Następne spotkanie w ramach akcji BbL w Sosnowcu odbędzie się 6 kwietnia 2013r. na stadionie MOS przy ulicy Mireckiego o godzinie 9.00 do 10.00.