Informacje o Sosnowcu i okolicy

Pole golfowe w Siemianowicach Śląskich

Pole golfowe w Siemianowicach Śląskich

Maj 12, 2015

W Polsce już od kilkunastu lat rośnie zainteresowanie grą w golfa. Jednym z pierwszych, profesjonalnych pól było pole golfowe w Siemianowicach Śląskich. Inicjatorami powstania Klubu byli Marian Kupka, Antoni Wala i Mieczysław Hojda. Wpis do rejestru stowarzyszeń uzyskano 16 listopada 1994 roku.

Budowa pola, uzależniona od pozyskiwania środków finansowych, trwała etapami, Pierwsze cztery tory gry zostały udostępnione 7 czerwca 1997 roku, a 15 dni później odbył się tu pierwszy „Turniej Prezydentów Miast Śląskich”.

Budowę 9-cio dołkowego pola ukończono głównie dzięki grantowi pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Od lutego 2001 roku ŚKG jest zrzeszony w Polskim Związku Golfa.

Natomiast w 2002r. ukończono budowę domku klubowego. 2002 rok był także rokiem pierwszych Otwartych Mistrzostw Śląska, które miały miejsce w dniach 23-24 sierpnia. Od tego czasu mistrzostwa te odbywają się każdego roku.

I podobnie jak można znaleźć atrakcyjne kwatery w Chorwacji na wynajem w pobliżu pól golfowych, tak i siemianowickie pole współpracuje z obiektami zapewniającymi różnorodne zakwaterowanie.

Jesienią 2002r. obsiane zostały trawą kolejne trzy tory gry. Najważniejszą inwestycją roku 2003 było przeprowadzenie nawodnienia greenów na polu golfowym oraz na przygotowanej do rozbudowy nowej części. Kolejny rok to kolejne inwestycje, a także powiększenie terenu pola golfowego do 17 hektarów. Zakupiono również specjalistyczne maszyny. W 2005 roku oddano do użytku trzy nowe tory gry i putting green oraz otwarto sklep golfowy. Jesienią 2006 roku rozpoczęto prace związane z powiększeniem terenu pola golfowego do rozmiarów pełnowymiarowego, 18-to dołkowego pola.

Śląski Klub Golfowy mieści się w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Sowiej 14.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.skgolf.pl.