Informacje o Sosnowcu i okolicy

Skate Parki w Sosnowcu

Skate Parki w Sosnowcu

Lis 14, 2014

Sosnowiec może pochwalić się trzema skate parkami. Skate Park przy ul. Zamkowej, czyli Skatepark Sielec to miejsce nie tylko dla amatorów wyczynów akrobatycznych na desce, ale również spotkań okolicznej młodzieży. Jego nazwa pochodzi od miejsca, w którym się znajduje – położony jest na obrzeżach parku sieleckiego w Sosnowcu, na tyłach Stadionu Zimowego. Skatepark powstał w 2005 roku, a jego właścicielem jest Gmina Sosnowiec. Zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.
Obiekt powstał z myślą o amatorach jazdy na rolkach, deskorolkach, a także rowerach BMX. Na betonowej nawierzchni przygotowano przeszkody, pozwalające na trenowanie bardziej skomplikowanych przejazdów. Są to między innymi mini rampa, 2 murki, 1 quater pipe,3 banki, 3 schodki, piramidka.

Tego typu obiekty są raczej rzadko widziany w pobliżu turystycznych miejscowości. I tak noclegi Czarnogóra oferuje w pobliżu zabytków czy miejsc zapewniających dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, natomiast amatorzy skateingu mogą mieć problem z odszukaniem obiektów pozwalających na jazdę na rolkach czy deskorolkach.

Skate Park jest również miejscem, w którym organizowane są liczne zawody. Latem odbywa się tu impreza „Skate Jam Sielec” w konkurencjach: deskorolka, rolki, BMX. Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe junior i senior. Wszyscy mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, jak przeróżne tricki wykonywane na deskorolkach, rolkach, czy BMX’ach. Tego typu zawody pokazują, jak wiele talentu i zaangażowania mają w sobie wszyscy uczestnicy. Obiekt jest oświetlony i dostępny dla użytkowników przez cały czas.

Warto przyjechać tu właśnie w czasie konkursów, a że wynajem auta Katowice, podobnie jak wynajem samochodu Włochy oferują w atrakcyjnych cenach, to można swobodnie się tu dostać.

Skate Park przy ul. Braci Mieroszewskich, czyli Skatepark – Zagórze zlokalizowany jest naprzeciw stadionu „Górnika” Sosnowiec. Również profesjonalnie przygotowany pozwala okolicznej młodzieży na spędzanie w sposób aktywny wolnego czasu.
Skate Park przy ul. Jasieńskiego jest natomiast w chwili obecnej w fazie budowy, która wynika z programu „Budowa Skate Parku wraz z obiektami towarzyszącymi i przebudowa infrastruktury aktywnych form turystyki w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu”. Powstanie tu nowoczesny i profesjonalny skate park, a jednocześnie przebudowywane są trasy rolkowe, rowerowe i piesze na terenie parku. Celem projektu jest dostosowanie istniejącej bazy do obowiązujących standardów. Powierzchnia nowych obiektów infrastruktury aktywnego wypoczynku ma wynosić 4.795m2, a długość przebudowanych tras aktywnej turystyki wyniesie 1,7km.