Gliwice – moc atrakcji dla każdego!

To wyjątkowe miasto może oczarować i miłośników historii, i tych, dla których w czasie krajoznawczej wycieczki ważny jest kontakt z przyrodą. Gliwice każdemu z nas mogą zaoferować coś ciekawego, a turystom spędzającym czas w tym mieście z pewnością nudzić się nie będzie. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę?

Gwar wielkiego miasta


Gliwice są tętniącym życiem miastem, a wielkomiejską atmosferą można się tu nacieszyć m. in. w czasie spaceru po najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta. To ulica Zwycięstwa, przy której czekają najpiękniejsze gliwickie budowle oraz najbardziej reprezentacyjne kamienice. Wśród najciekawszych zabytków, z jakimi można się tu spotkać, znajduje się Dom Tekstylny Weichmanna, dawny hotel Haus Oberschlesien (Dom Górnośląski) oraz słynny Hotel „Diament”. W pobliżu tej ulicy znajduje się też słynna Willa Caro, służąca dziś (podobnie jak pobliski Zamek Piastowski) jako siedziba muzeum. Ulicą Zwycięstwa można się dostać do rynku, przy którym czekają piękne kamienice, okazały ratusz oraz tak ciekawa świątynia, jaką jest kościół Wszystkich Świętych.

Zabytki techniki


Na terenie Gliwic nie brak też ciekawych zabytków techniki. Technika sanitarna, dzieje odlewnictwa artystycznego – oto wybrane zagadnienia, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po tym mieście. Warto jednak pamiętać, że najcenniejszym obiektem na Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego, jaki znajduje się w tym mieście, jest drewniany maszt gliwickiej radiostacji. Jest to najwyższa budowla drewniana na świecie, zatem spore zainteresowanie tym zabytkiem nie jest dla nikogo większym zaskoczeniem.

Gliwicka zieleń


Na brak miejskiej zieleni w Gliwicach nie można narzekać, a na miłośników przyrody czekają tu ciekawe atrakcje. Jednym z tych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić, jest park Chopina, na terenie którego czeka ponad 600 wiekowych drzew. W ich gronie wyróżniają się pomnikowe dęby i okazałe platany – drzewa, które na terenie Górnego Śląska cieszą się wielką popularnością. W czasie spacerów po tym parku warto zajrzeć do obiektu, który stał się jednym z gliwickich symboli. To Palmiarnia, w której czekają na gości tropikalne rośliny, sukulenty oraz akwaria. Pobyt w tym miejscu jest wielką przygodą i dla dorosłych miłośników przyrody, i dla małych poszukiwaczy przygód, zatem ogromna popularność tego obiektu nie dziwi nikogo.

Górny Śląsk to kraina pełna kontrastów, mogąca każdego turystę zaskoczyć swym bogactwem i różnorodnością. Każdy, kto w czasie wycieczki po tej części kraju odwiedzi Gliwice, będzie się mógł o tym przekonać na własnej skórze.

1 thought on “Gliwice – moc atrakcji dla każdego!

  1. Obowiązkowy punkt podczas wycieczki na Śląsk, zwłaszcza dla odpoczynku w licznych miejskich parkach podczas zwiedzania.

Comments are closed.